Tarihçe


 

Mustafa – Mahmut – Mehmet Dumlupınar   kardeşler , 1968 yılında Ketenli Kasabasından Seydişehir ilçe merkezine taşınarak yoğurt imalatına başladılar .

1969 yılından nakliyeciliğe başlayan Dumlupınar kardeşler ,  1971 yılında ticari faaliyetlerine , 1980 yılına kadar devam edecek olan kerestecilik ve hızarcılık işiyle devam ettiler.

1980 – 1984 yılları arasında faaliyet gösteren Kervan-Tur nakliyat şirketini kurdular . Bu arada Kıbrıs’a elma başta olmak üzere bir çok meyve sebze ürünleri pazarladılar.

1980 ihtilalinin getirdiği sıkıntılarla yurt dışı çıkış yasakları ile karşılaştılar ve gönderilen ürünlerin tahsilatlarını yapamadılar .

1980 yılında hububat bakliyat ticaretine başladılar .  Bu ticari faaliyet  1992 yılına kadar devam etti .  Bu arada 1989-1993 arasında kardeşlerden Mehmet Dumlupınar İstanbul ‘ da konfeksiyon imalatı ve ihracatı şirketi kurdu .

1990 yılında Petrol Ofisinden akaryakıt bayisi işletmesi  alarak , daha sonra Dumlupınar tesisleri adıyla ünlenecek olan tesisi kurdular.

Mehmet ve Mustafa Dumlupınar kardeşler, 2004 yılında Seydişehir Antalya yolu tınaztepe mevkiinde , 49000 metrekarelik alanda Zirve Tınaztepe Dinlenme Tesislerini işletmeye açtılar .

Kardeşleri Mahmut Dumlupınar ile ortaklıklarını 2006 yılında sonlandıran Mehmet ve Mustafa Dumlupınar kardeşler halen Antalya-Bozkır-Seydişehir kavşağında go/ipragaz bayiliği bulunan Dumlupınar Dinlenme Tesislerini işletmekte olup , oğulları Yasir ve Hasan Dumlupınar kuzenler ise Zirve Tınaztepe Dinlenme tesislerini işletmektedirler .